M2 Frame XL Polished Black/prizm Road Men`s Sunglasses OO9343-08 by Oakley
$178
$184
Details
Oakley sunglasses Frame - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Road
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10389797 |
| MPN | OO9343-08 |
| GTIN | 888392172174 |
| Model | Oakley M2 Frame XL |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Prizm Road |
| Temple Length | 121 mm |
| Size | M (132mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 132 mm |
| Country of Origin | United States |
| Department | Men |
| Features | Half-Rim |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Prizm |
| Personalized | No |
| Theme | Designer |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| MSRP | 184 |
| ORIGIN | US |
| Lens Height | 36.6 mm |
You might also like
Oakley M2 Frame 009212 Silver/fire Iridium Sunglasses 228 - Frame: Silver, Lens: FIRE
Oakley Womens Leadline Rx Frames - Velvet Black / Clear Gradient Blue - Velvet Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Mens Port Bow Frames - Universe Blue / G-15 Green - Universe Blue/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley OO9102-Z555 Holbrook Sunglasses Matte Black Frame W/ Prizm Grey Lenses - Frame: Matte Black, Lens: PRIZM GREY
Oakley Metal Plate Frames - Matte Black - Matte Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Oph. Metal Plate 53 Matte Black Frame Sunglasses - As Shown - Black
Oakley OO9284-1755 Frogskins Range Sunglasses Matte Abyss Frame W/ Prizm Black - Frame: Matte Abyss, Lens: PRIZM Black
Oakley Pitchman R Frames - Grey Smoke - Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear