50L Utility Duffel Bag Travel Camera Tactical Work Convertible Backpack by Oakley
$150
Details
Oakley bag Utility Bag - Black, Main: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10407095 |
| MPN | 50L Utility Duffel Bag |
| Model | Oakley Utility Bag |
| Color | Black |
| Bag Width | 20 in |
| Size | 20"W x 12 1/5"H x 7"D |
| Closure | Zipper Zip |
| Occasion | Work School Travel Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 7 in |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Fabric Type | Canvas |
| Shade | Black Rye |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Unit Type | Unit |
| Style | Duffle |
| Features | Convertible Duffel Bag Zipped Pockets |
| Unit Quantity | 1 |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 12 1/5 in |
| Character | Andrea Atom Bill Steve XXX Chloe |
| Handle Style | Top Handle |
| Lining Material | Polyester |
| Material | Polyester Blend Polyester |
| Hardware Material | nylon/polyester |
| Theme | EMT Backpack nfl soccer mlb MX nba nhl Oakley Sunglasses Work Computer Macbook 80s 90s Aloha American Army College School |
| Handle/Strap Material | Padded shoulder strap and padded backpack straps |
| Product Line | Oakley Utility |