Sutro S Matte Black/prizm Road Sunglasses OO9462-0428 by Oakley
$202
$203
Details
Oakley sunglasses SUTRO - Frame: Matte Black, Lens: Prizm Road
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10407107 |
| MPN | OO9462-0428 |
| GTIN | 888392489302 |
| Model | SUTRO S |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Prizm Road |
| Temple Length | 134 mm |
| Size | S (126mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 125.5 mm |
| Department | Men |
| Features | Lightweight |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Prizm |
| Theme | Sunglasses |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| MSRP | 203 |
| ORIGIN | US |
| Lens Height | 54.5 mm |
You might also like
Oakley Mens Sutro Sunglasses - Polished Black / Prizm Sapphire Ii - Polished Black/Prizm Sapphire, lens__map: Blue
Oakley 0Oo9406 Sutro Rectangle Sunglasses - Polished Black / Prizm Black - Polished Black/Prizm Black, lens__map: Grey
Oakley Mens Sutro Sunglasses - Matte Black / Prizm Golf Ii - Matte Black/Prizm Golf, lens__map: Multicoloured
Oakley Mens Sutro S Sunglasses - Matte White / Prizm Road - Matte White/Prizm Road, lens__map: Multicolor
Oakley Unisex Sutro Lite Sweep 0OO9465 Sunglasses - Matte White - Matte White/Prizm Road Jade, lens__map: Green
Oakley 0Oo9406 Sutro Rectangle Sunglasses - Matte Carbon / Prizm 24K - Matte Carbon/Prizm 24k, lens__map: Gold
Oakley 0Oo9406 Sutro Rectangle Sunglasses - Sky / Prizm Sapphire - Sky/Prizm Sapphire, lens__map: Blue
Oakley Mens Sutro S Sunglasses - Matte Navy / Prizm Sapphire - Matte Navy/Prizm Sapphire, lens__map: Blue