Taxed OX3182-0349 Cabernet Small Size 49/16/137 Eyeglasses by Oakley
$152
Details
Oakley eyeglasses Taxed Cabernet - Frame: Cabernet
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10408107 |
| MPN | Oakley Taxed OX3182-0349 |
| Model | Oakley Taxed OX3182-0349 Cabernet |
| Frame Color | Cabernet |
| Temple Length | 137 mm |
| Lens Socket Width | 49 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Department | Unisex |
| Style | Full Rim |
| Lenses | Original demo lens (Oakley) |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Metal |
| Age Group | Adult |
| Vertical | 29 mm |