OX3217 6909 Metal Satin Black Frame 57-17-140 W/oakley Case by Oakley
$204
Details
Oakley eyeglasses Socket - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10420400 |
| Model | Socket 5.0 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 17mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |
| Features | Full Rim |
| Lenses | Demo with Print |
You might also like
Oakley Eyeglasses Socket 5.0 OX3217-0355 55-17 138 Brushed Chrome Frames - Frame: Brushed Chrome / Red / Rubber Black
Oakley - Socket 5.0 Unisex Glasses Satin Brushed Red Chrome 138MM M190 - Frame: Satin Brushed Chrome Red, Lens: Demo
Oakley OX3128 02 Socket 5.5 Satin Pewter Men Eyeglasses Frame 54-18mm - Frame: Pewter