Utility Rolled Up Backpack Blackout Reflective W Tag by Oakley
$145
Details
Oakley bag - Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10427477 |
| GTIN | 190645658084 |
| Color | Black |
| Bag Width | 13.4 in |
| Size | Medium |
| Closure | Zip Buckle |
| Bag Height | 15.8 in |
| Occasion | Travel Casual |
| Lining Material | Fabric |
| Material | 50% Nylon/36% Polyester/14% PU |
| Bag Depth | 5.5 in |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Style | Backpack |
| Theme | Sports |
| Features | Reflective Pockets Adjustable Strap |
| Handle/Strap Material | Nylon |