Christian CD3272 31F Eyeglasses Made IN Italy SIZE:53-15-140 by Dior
$271
Details
Dior eyeglasses - Frame: Cream
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10430231 |
| MPN | CD3272 |
| Model | CD3272 |
| Frame Color | Cream |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Women |
| Style | Full Rim |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Cat Eye Full Rim |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Plastic |
You might also like
Christian Dior Laparisienneo S5I 1000 Black ON Blue Eyeglasses 52-19 - Frame: SHINY BLACK ON BLUE
Christian Dior Montaigne No. 32 SF2 Matte Red Silver Eyeglasses Frame 56-16-145 - Red, Frame: Silver, Lens: Clear
Christian Dior Montaigne N°55F 086 54mm Brown Havana Eyeglasses Frames Italy - Frame: Brown