Fives Squared Grey Smoke/warm Grey 54 mm Sunglasses OO9238-0554 by Oakley
$146
Details
Oakley sunglasses Fives Squared - Frame: Grey Smoke, Lens: Warm Grey
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10437650 |
| MPN | OO9238-0554 |
| GTIN | 700285787091 |
| Model | Oakley Fives Squared |
| Lens Color | Warm Grey |
| Frame Color | Grey Smoke |
| Lens Width | 54 mm |
| Temple Length | 133 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Frame Width | 132 mm |
| Size | M |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 33.4 mm |
You might also like
Oakley Fives Squared Mens Sunglasses OO9238 3354 - Frame: Black, Lens: Gray
Oakley Polarized Fives Squared Sunglasses - Polished Black w / Black Iridim - Polished Black/Black Iridium Polarized, lens__map: Black
Oakley Mens Fives Squared Sunglasses - Matte Black - Matte Black/Warm Grey, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9238 Fives Squared Rectangle Sunglasses - Matte Black / Prizm Grey - Si Matte Black/Prizm Grey, lens__map: Grey