Eyeglasses Frame Sway Bar OX5073-0355 Brushed Grenache Titanium 55-16-136 by Oakley
$225
Details
Oakley eyeglasses Sway Bar - Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10438190 |
| MPN | Sway Bar OX5073-0355 |
| Frame Color | Brown |
| Frame Width | 134 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Personalized | No |
| Theme | 90s Modern |
| Frame Material | Titanium |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim Rectangular |
You might also like
Oakley Sway Bar 0.5 OX5076 Mens Metal Eyeglass Frame 02 Pewter 56-16 Titanium - Frame: Gray
Oakley Sway Bar OX5078 Eyeglass Frames 55mm - Matte Black - Frame: Black
Oakley OX5080 Sway Bar Men`s Rectangular Frames 54mm - Frame: Pewter