Eyeglasses Frames Lizard OX5113-0154 Satin Black Rectangle 54-18-135 by Oakley
$300
Details
Oakley eyeglasses Lizard - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10441557 |
| MPN | Lizard OX5113-0154 |
| GTIN | 888392071835 |
| Frame Color | Black |
| Frame Width | 140 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Vertical | 30 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Personalized | No |
| Style | Square |
| Frame Material | Titanium |
| Theme | 90s Modern |
| Features | Full Rim Rectangular Square |