Titanium Eyeglasses Surface Plate OX5132-0554 54 Satin Corten Frames by Oakley
$426
Details
Oakley eyeglasses SURFACE PLATE - Frame: Satin Corten, Lens: Demos w/ Imprint
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10459478 |
| MPN | 5132-0554 |
| Model | SURFACE PLATE OX5132-0554 |
| Frame Color | Satin Corten |
| Lens Color | Demos w/ Imprint |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Width | 54mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 138mm |
| Vertical | 36mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Titanium |