Flak 2.0 Xxl Polished Black/prizm Black Polarized Men`s Sunglasses by Oakley
$252
$267
Details
Oakley sunglasses FLAK XXL - Frame: POLISHED BLACK, Lens: PRIZM BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10463324 |
| MPN | OO9488-0463 |
| GTIN | 888392665980 |
| Model | OAKLEY FLAK 2.0 XXL |
| Lens Color | PRIZM BLACK |
| Frame Color | POLISHED BLACK |
| Lens Width | 63.7 mm |
| Bridge Width | 10 mm |
| Temple Length | 131 mm |
| Frame Width | 131.6 mm |
| Features | Lightweight |
| MSRP | 267 |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 42.3 mm |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Technology | POLARIZED PRIZM |
You might also like
Oakley Holbrook Xxl Matte Black/prizm Sapphire 61 mm Sunglasses OO9487-0561 - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM SAPPHIRE
Oakley Holbrook Xxl Matte Black/prizm Black Polarized 61 mm Sunglasses - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM BLACK POLAR
Oakley Holbrook Xxl Matte Black/prizm Black 61 mm Sunglasses OO9487-0261 - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM BLACK
Oakley Flak 2.0 Xxl Polished Black/prizm Golf Men`s Sunglasses OO9488-0163 - Frame: POLISHED BLACK, Lens: PRIZM GOLF
Oakley Flak 2.0 Xxl Polished White/prizm Field Men`s Sunglasses OO9488-0363 - Frame: POLISHED WHITE, Lens: PRIZM FIELD