Cloverleaf Mnp OX8102-0552 Polished Grey Tortoise Sunglasses Frames by Oakley
$198
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Polished Grey Tortoise, Manufacturer: 0552
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10466523 |
| MPN | Cloverleaf MNP OX8102-0552 |
| Model | Oakley Cloverleaf MNP OX 8102-0552 |
| Frame Color | Polished Grey Tortoise |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Frame Width | 135 mm |
| Lens Width | 52mm |
| Department | Men |
| Style | Round |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate Plastic |
| Vertical | 39 mm |
| Features | Full Rim Rectangular Round Square |
| Theme | Designer Sports |
| Bundle Listing | No |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | 0552 |