Exchange R Round Eyeglasses OX8184-0255 55-16 Satin Grey Smoke Frames by Oakley
$351
Details
Oakley eyeglasses - SATIN GREY SMOKE, Frame: SATIN GREY SMOKE, Lens: Demos with Logo Imprint
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10489535 |
| Model | OX8184-0255 |
| Color | SATIN GREY SMOKE |
| Frame Color | SATIN GREY SMOKE |
| Lens Color | Demos with Logo Imprint |
| Frame Width | 142 mm - large size |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Vertical | 46 mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Round |
| Frame Material | Plastic / Metal Rubber |
| Theme | Sports |
| Features | Full Rim Round Rubber Tremple Tips |