Sutro Lite P. Mahomes Olympic Gold/prizm Black Sunglasses OO9463 47-39 by Oakley
$234
$235
Details
Oakley sunglasses - Frame: OLYMPIC GOLD, Lens: PRIZM BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10495045 |
| MPN | OO9463 47-39 |
| GTIN | 888392597595 |
| Model | Sutro Lite Patrick Mahomes II Collection |
| Frame Color | OLYMPIC GOLD |
| Lens Color | PRIZM BLACK |
| Temple Length | 138 mm |
| Size | M (133mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 132.6 mm |
| Department | Men |
| Features | Lightweight |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | PRIZM |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Height | 58.3 mm |
You might also like
OO9463A-16 Unisex Oakley Sutro Lite A Sunglasses - Frame: STEEL
Oakley Sutro Lite Sunglasses OO9463 - Frame: Black, Lens: Blue
Oakley Sutro Lite Matte Carbon/clear Photochromic Men`s Sunglasses OO9463-4539 - Frame: MATTE CARBON, Lens: CLEAR PHOTOCHROMIC
Oakley Sutro Lite S Small Transparent Jade W/ Prizm Black Sunglasses OO9496-11 - Frame: Matte Transparent Jade, Lens: PRIZM BLACK
Oakley Sutro Lite Prizm Road Lens Matte Black Frame Sunglasses OO9463-01 39 - Frame: Black, Lens: Red