Eyeglasses-oo OX8027 0253 Grey Smoke Grey Smoke by Oakley
$284
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Grey Smoke
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10497569 |
| GTIN | 700285581958 |
| Model | OO OX8027 0253 GREY SMOKE |
| Frame Color | Grey Smoke |
| Lens Width | 53mm |
| Bridge Width | 17mm |
| Temple Length | 140mm |
| Frame Material | Plastic |
| Department | Men |
| Type | Full Rim |