OX8081 0353 Softcoat Universal Blue Plank 2.0 Eyeglasses 53/18/139 by Oakley
$228
Details
Oakley eyeglasses PLANK - Softcoat Universal Blue/Demo Lens, Frame: Blue
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10505934 |
| MPN | \"0OX8081\" |
| GTIN | 888392193001 |
| Model | PLANK 2.0 |
| Frame Color | Blue |
| Color | Softcoat Universal Blue/Demo Lens |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 139mm |
| Style | EYEGLASS_FRAME |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |