Holbrook Sunglasses OO9102-F055 Matte Black Blue Prizm Polarized W/pouch by Oakley
$194
Details
Oakley sunglasses - Frame: Black, Lens: Sapphire, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10507607 |
| MPN | OO9102-F055 |
| Model | OO9102-F055 |
| Logo Color | Silver |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Sapphire |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Lens Technology | Mirrored Polarized Prizm |
| Type | Sunglasses |
| Department | Mens |
| UV Protection | 3P |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Square |
| Frame Material | Acetate |
| Theme | Designer |
| Vertical (including frame) | 47 mm |
| Country of Origin | United States |
| Bridge | 18 mm |