Christian Neo R3U Gold Metal Round 51mm Optical Eyeglass Neodioro DM50032U by Dior
$391
$450
Details
Dior eyeglasses - Frame: B000
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10508326 |
| GTIN | 192337085765 |
| Model | R3U |
| Frame Color | B000 |
| Bridge Width | 20 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 145 |
| Country of Origin | Italy |
| Vertical | 45 mm |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Oval |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Theme | Classic Paris Fashion cannage diordiamond diordiamondo frame glasses optical readers style hinge |
| Features | Half Frame Round iconic paris readers unisex signature classic style luxury cannage |
| Product Line | NEO |