Mph Crankshaft Sunglasses OO9239-2660 Black Ink Ice Iridium Lens by Oakley
$128
$157
Details
Oakley sunglasses - Frame: Black, Lens: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10509806 |
| MPN | OO92392660 |
| GTIN | 888392278586 |
| Model | OO9239 |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Black |
| Bridge Size | 19 mm |
| Lens Size | 60 mm |
| Temple Length | 132 mm |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Technology | Mirrored |
| Style | Sports |
| Frame Material | Plastic |
You might also like
OO9239-31 Mens Oakley Crankshaft Polarized Sunglasses - Frame: Black, Lens: Gray
Oakley Crankshaft Violet Iridium Polar w/ Matte Clear Polarized Sunglasses R1604 - Frame: Clear
Oakley Crankshaft Sunglasses OO9239-04 Polished Clear Frame / Ice Iridium Lens - Frame: Polished Clear, Lens: Ice Iridium
OO9239-30 Mens Oakley Crankshaft Polarized Sunglasses - Frame: Black