Clean Days Backpack Black 22L Recycled Nylon Water Repellent by Oakley
$172
Details
Oakley bag - Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10519496 |
| GTIN | 193517235888 |
| Color | Black |
| Bag Width | 11 in |
| Size | Large |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 18 in |
| Lining Material | Nylon |
| Material | Polyester & Nylon |
| Bag Depth | 8 in |
| Department | Men |
| Style | Backpack |
| Features | Adjustable Strap Bottle Pocket Sunglasses or Googles Pocket HYDROLIX Moisture Wicking |