Flak 2.0 XL Polished White/prizm Sapphire 59 mm Sunglasses OO9188-9459 by Oakley
$202
$214
Details
Oakley sunglasses - Frame: Polished White, Lens: Prizm Sapphire
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10523079 |
| MPN | OO9188-9459 |
| GTIN | 888392356017 |
| Frame Color | Polished White |
| Lens Color | Prizm Sapphire |
| Temple Length | 133 mm |
| Size | S (126mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 126 mm |
| Bridge Width | 12 mm |
| Lens Width | 59 mm |
| Style | Wrap |
| Department | Men |
| Features | Lightweight |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Theme | Designer |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| MSRP | 214 |
| ORIGIN | US |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 38 mm |
| Lens Technology | Prizm |