Nfl Giants Low Key OO9433-1354 Black/prizm Grey Mirrored Sunglasses 54-19 by Oakley
$188
$235
Details
Oakley sunglasses Low Key - Frame: POLISHED BLACK, Lens: PRIZM GREY
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10532623 |
| Model | Oakley Low Key |
| Frame Color | POLISHED BLACK |
| Lens Color | PRIZM GREY |
| Bridge Size | 19 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country of Origin | United States |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | Mirrored PRIZM |
| Character | Black |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | UVB |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Butterfly |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Acetate |
| Personalized | No |
| Features | Reflective |
You might also like
Oakley Women`s Low Key Prizm Polished Black/prizm Grey 54mm Sunglasses - Polished Black/Prizm Grey, Frame: Black, Lens: Grey
Oakley Low Key Polarized Sunglasses - Polarized Black / Prizm Black - Polished Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Low Key Polarized Sunglasses - Pittsburgh Steelers - Matte Black/Prizm Tungsten
Oakley 0Oo9433 Low Key Round Sunglasses - Carbon / Prizm Black - Carbon/Prizm Black, lens__map: Black
Oakley Low Key Polarized Sunglasses - Matte Black - Matte Black/Prizm Black, lens__map: Black