Eyeglasses Lizard OX5113-0256 56-18 Titanium Semi-rimless Pewter Frames by Oakley
$339
Details
Oakley eyeglasses LIZARD - Frame: Pewter, Lens: Demos with Imprint
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10538683 |
| GTIN | 888392221612 |
| Model | LIZARD OX 5113-0256 |
| Lens Color | Demos with Imprint |
| Frame Color | Pewter |
| Temple Length | 135mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Width | 56mm |
| Department | Unisex |
| Style | Rectangle |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Half Frame Half Rim |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Vertical | 33mm |