30L or 25L School Bag Enduro Backpack Travel Pack Laptop Bag by Oakley
$138
Details
Oakley bag Blade - Black, Grey, Camo, Main: Blackout
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10554169 |
| Model | Oakley Blade |
| Color | Black Grey Camo |
| Bag Width | 12.5 in |
| Size | 12 1/2"W x 19"H x 8"D |
| Closure | Zipper Zip |
| Occasion | Work School Travel Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 8 in |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Fabric Type | Canvas |
| Shade | Blackout Forged Iron Core Camo |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Unit Type | Unit |
| Style | Backpack |
| Features | Laptop Sleeve/Protection Organizer Backpack Computer Bag Laptop Backpack Exterior Pockets Padded eyewear pockets Exterior board straps for skateboard |
| Unit Quantity | 1 |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 19 in |
| Character | Bill Steve XXX Chloe Anne Lebron MJ KD |
| Handle Style | Top Handle |
| Lining Material | Polyester Fabric |
| Material | Polyester |
| Hardware Material | Polyester |
| Theme | 80s 90s Army College School Transportation USA EMT Backpack nfl soccer mlb MX nba nhl Oakley Sunglasses Work Computer Macbook Aloha American |
| Handle/Strap Material | Padded Shoulder Straps Polyester |
| Product Line | Oakley Enduro |