OX3174-0153 Barrelhouse 0.5 Matte Black Eyeglasses Frames RX 53-18 by Oakley
$166
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10559549 |
| GTIN | 200147308056 |
| Frame Color | Black |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
You might also like
Oakley Barrelhouse 0.5 OX3174 01 Matte Black Eyeglasses Frame 53-18mm - Frame: Satin Black
Oakley Barrelhouse Frames - 0.5 Matte Black - Matte Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Barrelhouse Frames - 0.5 Pewter / Sky Blue - Pewter Sky Blue/Demo Lens, lens__map: Clear