Sunglasses Sutro Matte Black Frame W/ Prizm Trail Torch Lens OO9406-1137 by Oakley
$190
$203
Details
Oakley sunglasses SUTRO - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM TRAIL TORCH
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10572865 |
| MPN | OO9406-1137 |
| GTIN | 888392471710 |
| Model | OAKLEY SUTRO |
| Frame Color | MATTE BLACK |
| Lens Color | PRIZM TRAIL TORCH |
| Frame Width | 134 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| MSRP | 203 |
| LOT # | 58.81 |
| Lens Technology | PRIZM |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 56.7 mm |
You might also like
Oakley Sutro Matte Carbon/prizm 24K Men`s Sunglasses OO9406-0537 - Frame: MATTE CARBON, Lens: PRIZM 24K
OO9462-07 Mens Oakley Sutro S Sunglasses - Frame: Black, Lens: Gray
Oakley Sunglasses Sutro Ti OO6013-02 Satin Carbon Shield Frames Prizm Ruby Lens - Frame: Gray, Lens: Orange
OO9463A-16 Unisex Oakley Sutro Lite A Sunglasses - Frame: STEEL
OO9406A-04 Unisex Oakley Sutro A Sunglasses - Frame: Matte Navy
OO9406-55 Unisex Oakley Sutro Sunglasses - Nfl Baltimore Ravens - Frame: MATTE BLACK
Oakley Sutro Ti Sweep 006025 Matte Gunmetal/prizm Road Sunglasses - Frame: MATTE GUNMETAL, Lens: ROAD
OO9406-A9 Mens Oakley Sutro Sunglasses - Frame: Trans Ginger