Eyeglasses Frame Wingback SQ OX5148-0756 Brushed Grenache Brown 56-18-136 by Oakley
$300
Details
Oakley eyeglasses Wingback - Frame: Red
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10573614 |
| MPN | Wingback SQ OX5148-0756 |
| Frame Color | Red |
| Frame Width | 137 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 35 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Unisex Adults |
| Personalized | No |
| Style | Half Rim |
| Frame Material | Titanium |
| Theme | 90s Modern |
| Features | Half Frame Half Rim Rectangular |
You might also like
Oakley Eyeglasses Wingback SQ OX5148-0256 56-18 136 Titanium Pewter Frames - Frame: Pewter, Lens: Demos with Imprint
Oakley Eyeglasses Wingback SQ OX5148-0156 56-18 Titanium Matte Black Frames - Frame: Black, Lens: Demos with Imprint
Oakley Wingback SQ OX5148-0154 Glasses Satin Black Titanium 54-18-136 - Frame: Black
Oakley Eyeglasses Frames Only Wingback SQ OX5148-0256 56-18-136 Pewter with - Frame: Pewter