Kids Eyeglasses Frames Marshal XS OY8005-0149 Satin Black Green 49-15-128 by Oakley
$175
Details
Oakley eyeglasses Marshal - Frame: Multicolor
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10586374 |
| MPN | Marshal XS OY8005-0149 |
| GTIN | 888392315229 |
| Frame Color | Multicolor |
| Frame Width | 134 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Socket Width | 49 mm |
| Temple Length | 128 mm |
| Vertical | 30 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Boys |
| Personalized | No |
| Theme | 90s Modern |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Acetate |
| Features | Full Rim Rectangular |