Ray-ban Kids` Eyeglasses RB 1553 3669 Matte Red Rectangular Frame 46 16 130 by Ray-Ban
$128
Details
Ray-Ban eyeglasses - Frame: Matte Red
Ray-Ban is a legendary eyewear brand known for its iconic sunglasses and optical frames. Renowned for their timeless styles and high-quality lenses, Ray-Ban offers a variety of designs that cater to different tastes and lifestyles. With Ray-Ban, you can protect your eyes while making a bold fashion statement, making it a favorite choice among fashion enthusiasts and celebrities alike.
Product Specs
| Brand | Ray-Ban |
| SKU | 10835339 |
| Model | RB 1553 3669 |
| Frame Color | Matte Red |
| Lens Socket Width | 46 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| Department | Unisex Children |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangular |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 34 mm |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Theme | Designer |
| Gender | Unisex |
| Age Group | Child |
| Frame Type | Eyeglasses |
| Frame Shape | Rectangular |