MU52QV SSI1O1 Core Collection Blue Glitter Eyewear by Miu Miu
$186
$233
Details
Miu Miu eyeglasses Eyewear - Frame: Blue Glitter, Lens: Grey
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.
Product Specs
| Brand | Miu Miu |
| SKU | 10856432 |
| MPN | MU52QV SSI1O1 |
| GTIN | 8053672827743 |
| Model | Eyewear |
| Frame Color | Blue Glitter |
| Lens Color | Grey |
| Bridge Width | 19 mm |
| Lens Size | 52 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Character | Glitter |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Metal |
| Style | Oval |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim |