25636 Litea Large Leather Shoulder Bag Teal W/ Tasseled Zipper Tag by Coach
$404
Details
Coach bag Litea - Exterior: Teal, Lining: Blue
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 10856450 |
| MPN | 25636 |
| Model | Coach Litea |
| Exterior Color | Teal |
| Lining Color | Blue |
| Bag Width | 18 in |
| Size | Large |
| Closure | Zip |
| Bag Height | 16 in |
| Bag Depth | 4 in |
| Exterior Material | Leather |
| Accents | Tasseled Zipper Metal |
| Department | Women |
| Style | Shoulder Bag |
| Handle/Strap Material | Leather |