Homme by Christian Eau De Toilette Spray Packaging 2020 3.4 oz by Dior
$216
Details
Dior perfume,cologne,fragrance,parfum
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 10914434 |
| MPN | 141169 DOMMTS34 |
| GTIN | 3348901419147 |
| Size Type | Regular Size |
| Size in oz | 3.4 oz |
| Size in ml | 100 ml |
| Fragrance Type and Size | 3.4 oz Eau De Toilette Spray (New Packaging 2020) |
| Features | Long Lasting Casual Use Special Occasions Date |
| Formulation | Spray |
| Type | Eau de Toilette |
| Volume | 3.4 fl oz |
| Gender | Men |
| Packaging | The same as in your Department Store |
| MSRP | 146.64 |
| ASIN | B00417O3BU |
| Shipping time | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only) | YES |
| International Delivery | See description |
| Fragrance Name | Christian Dior Homme |
| Manufacturer | Christian Dior |