Eyeglasses Mod. 3332-D 108 Dark Havana Square Frame Italy 55 17 145 by Versace
$265
Details
Versace eyeglasses - Frame: Polished Dark Havana
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
Product Specs
| Brand | Versace |
| SKU | 10916632 |
| Model | MOD. 3332-D |
| Frame Color | Polished Dark Havana |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Frame Width | 140 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Unisex Adult |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 48 mm |
| Pattern | Tortoise Shell |