Alien by Thierry Eau De Parfum Spray 2 oz For Women by Mugler
$161
Details
Mugler perfume,cologne,fragrance,parfum
Mugler stands as a luxury brand that gets worldwide recognition for its powerful scents and fashionable designs. The Mugler brand presents artistic perfumes that create a sensory experience through its innovative methods. Through Mugler you will discover an exclusive combination of creative flair and upscale sophistication which results in distinctive scents that reflect personal style.
Product Specs
| Brand | Mugler |
| SKU | 11006827 |
| GTIN | 3439600056952 |
| Size Type | Regular Size |
| Size | 2 oz |
| Size in oz | 2 oz |
| Size in ml | 60 ml |
| Fragrance Type and Size | 2 oz Eau De Parfum Spray |
| Features | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Fragrance Type | Eau De Parfum Spray 2 oz |
| Gender | Women |
| Packaging | The same as in your Department Store |
| MSRP | 115 |
| ASIN | B004NKB9I0 |
| Shipping time | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only) | YES |
| International Delivery | See description |
| Type | Eau de Parfum |
| Fragrance Name | Alien |
| Volume | 2 oz |
| Formulation | Spray |
| Manufacturer | Thierry Mugler |