Seasonal-icon GG0559S 002 Sunglasses Men`s Havana-crystal/brown Lens 54mm by Gucci
$331
Details
Gucci sunglasses Seasonal Icon - Frame: Havana, Lens: Brown
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
Product Specs
| Brand | Gucci |
| SKU | 11025931 |
| MPN | GG0559S |
| GTIN | 889652257228 |
| Model | Seasonal Icon |
| Frame Color | Havana |
| Lens Color | Brown |
| Bridge Size | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Lens Technology | Anti-Reflective |
| Department | Men |
| Type | Frame |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |