GG1897SK 002 Sunglasses Men`s Havana/brown Rectangle Shape 54mm by Gucci
$465
$620
Details
Gucci sunglasses - Frame: Havana, Lens: Brown
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
Product Specs
| Brand | Gucci |
| SKU | 11034397 |
| MPN | GG1897SK |
| GTIN | 889652525556 |
| Model | GG1897SK |
| Frame Color | Havana |
| Lens Color | Brown |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Size | 19 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Country of Origin | Japan |
| Department | Men |
| Lens Technology | Anti-Reflective |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Metal & Plastic |
You might also like
Gucci Mens Square/rectangle Gold Gold Green Fashion Designer Eyewear - Frame: Gold Gold Green
Gucci Mens GG0006O 007 55 Square/rectangle Havana Blue Transparent Eyewear - Frame: Havana Blue Transparent
Gucci GG0983S 001 Sunglasses Ivory/orange Lenses Rectangle Shape 59mm - Frame: Ivory, Lens: Orange
Gucci GG1325S 001 Sunglasses Women`s Black/grey Rectangle Shape 54mm - Frame: Black, Lens: Gray
Gucci GG1543S 004 Sunglasses Men`s Black/brown Rectangle Shape 54mm W/clip-on - Frame: Black, Lens: Brown
Gucci GG1626S 001 Sunglasses Havana/tortoise/blue Rectangle Shape 54mm - Frame: Tortoise, Lens: Blue