Eyeglasses Frames Addams OX3012-0456 Matte Midnight Rectangle 56-18-140 by Oakley
$212
Details
Oakley eyeglasses Addams - Frame: Blue
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11041099 |
| MPN | Addams OX3012-0456 |
| GTIN | 888392613035 |
| Frame Color | Blue |
| Frame Width | 144 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Vertical | 36 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Personalized | No |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Metal |
| Theme | 90s Modern |
| Features | Full Rim Rectangular |