Plier OX 5142 Satin Black Chrome 514201 Eyeglasses 54mm by Oakley
$205
Details
Oakley eyeglasses Plier - Satin Black, Frame: Satin Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11049634 |
| MPN | OX 514201 |
| GTIN | 888392402400 |
| Model | Plier |
| Color | Satin Black |
| Frame Color | Satin Black |
| Temple Length | 137 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Department | Men |
| Style | Half Rim |
| Frame Material | Chrome |
| Age Group | Adult |