Titanium Eyeglasses Cartridge OX5137-0254 54-17 137 Pewter Frames by Oakley
$601
Details
Oakley eyeglasses Cartridge - Frame: Pewter / Black Rubber, Lens: Demos w/ Imprint
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11049822 |
| MPN | 5137-0254 |
| GTIN | 888392353023 |
| Model | Cartridge OX5137-0254 |
| Frame Color | Pewter / Black Rubber |
| Lens Color | Demos w/ Imprint |
| Bridge Width | 17mm |
| Lens Width | 54mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 137mm |
| Vertical | 33mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Titanium |
| Style | Rectangular |