Fuel Line OX3245-0253 Pewter/demo Lens 53/16/141 Eyeglasses by Oakley
$184
Details
Oakley eyeglasses Fuel Line - Frame: Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11049992 |
| GTIN | 888392490513 |
| Model | Oakley Fuel Line |
| Frame Color | Pewter |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 37 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |