Eyeglasses Airdrop OX8046-0257 XL Large 57-18 143 Black Ink Frames by Oakley
$326
Details
Oakley eyeglasses AIRDROP - Frame: Black Ink, Lens: Demo with Print
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11050248 |
| MPN | OX8046-0257 |
| GTIN | 888392133212 |
| Model | OX8046-0257 AIRDROP |
| Frame Color | Black Ink |
| Lens Color | Demo with Print |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Width | 57mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 143mm |
| Vertical | 32mm |
| Made In | THAILAND |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Plastic / Metal |
| Features | Full Rim |
You might also like
Oakley Airdrop Frames - Satin Black - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Oph. Airdrop 53 Lens - Satin Corten - Satin Corten/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Airdrop Frames - Grey Shadow - Grey Shadow/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Oph. Airdrop 53 Lens - Satin Corten, lens__map: Clear
Oakley Youth Fit Eyeglasses OY8003-0348 Glasses Airdrop XS Satin Gray Kids Size - Frame: Gray, Manufacturer: Satin Gray Smoke
Oakley Airdrop OX8048-0255 Polished Black Ink Eyeglasses Frame 55-18 - Frame: POLISHED BLACK INK
Oakley™ Airdrop OX8046 804611 – Satin Corten Eyeglasses – Size 53-18-143 - Frame: Satin Corten