OX1127 Nine-to-five 08 Black Tortoise Eyeglasses 52-16-138 by Oakley
$178
Details
Oakley eyeglasses - Clear, Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11050504 |
| MPN | OX1127 NINE-TO-FIVE 08 |
| Model | OX1127 NINE-TO-FIVE 08 |
| Color | Clear |
| Frame Color | Black |
| Temple Length | 138 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Department | Unisex |
| Custom Bundle | No |
| Style | Square |
| Type | Full Frame Glasses |
| Frame Material | Acetate Metal Plastic |
| Age Group | Adult |