OX1128 Confession 02 Purple Tortoise RX Eyeglasses 52-15-142 MM by Oakley
$190
Details
Oakley eyeglasses CONFESSION - Clear, Frame: Tortoise
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11050521 |
| MPN | OX1128 CONFESSION 02 |
| Model | OX1128 CONFESSION 02 |
| Color | Clear |
| Frame Color | Tortoise |
| Temple Length | 138 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Department | Unisex |
| Custom Bundle | No |
| Style | Square |
| Type | Full Frame Glasses |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Age Group | Adult |