Eyeglasses Enigma Mass OX8191-0155 55-15 141 Matte Black Frames by Oakley
$370
Details
Oakley eyeglasses ENIGMA MASS - Frame: Satin Black, Lens: Demos with "Oakley" Logo
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11052698 |
| GTIN | 888392662378 |
| Model | ENIGMA MASS OX8191-0155 |
| Frame Color | Satin Black |
| Lens Color | Demos with "Oakley" Logo |
| Frame Width | 142 mm - large size |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 41 mm |
| Pattern | Matte |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Theme | Sports |
| Features | Large Size Interchangable Nosepads |
| Product Line | Oakley |