Eyeglasses Voon OX3026-0257 57-17 139 Large Pewter Semi-rimless Frame by Oakley
$335
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11055710 |
| Model | OX3026-0257 |
| Frame Color | Pewter |
| Frame Width | 144 mm - Large Size |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Width | 57 mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Vertical | 44 mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic / Metal |
| Style | Square |
| Features | Spring Hinges Semi-rimless Large Size Wide Fit |
| Lenses | Demos with Logo Imprint |