34L Kitchen Sink Backpack Work School Hike Travel Pack Laptop Bag by Oakley
$262
Details
Oakley bag Kitchen Sink - Black, Main: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11087545 |
| Model | Kitchen Sink |
| Color | Black |
| Bag Width | 14 in |
| Size | 14"W x 20"H x 8"D |
| Closure | Zipper Zip |
| Occasion | Work School Travel Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 8 in |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Fabric Type | Canvas |
| Shade | Black |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Unit Type | Unit |
| Style | Backpack |
| Features | Audio Pocket Laptop Sleeve/Protection Organizer Backpack Computer Bag Laptop Backpack Black Removable waist strap Abrasion resistant Bottom shoe compartment |
| Unit Quantity | 1 |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 20 in |
| Character | XXX Chloe Anne Lebron MJ KD Andrea Atom Barbie Bill Steve |
| Handle Style | Top Handle |
| Lining Material | Polyester |
| Material | Nylon/Polyester Polyester |
| Theme | EMT Backpack nfl soccer mlb MX nba nhl Oakley Sunglasses Work Computer Macbook 80s 90s Aloha American Army College School |
| Handle/Strap Material | Nylon/Polyester |
| Product Line | Oakley Kitchen Sink |