OX8178-0257 Satin Grey Smoke Rafter Eyeglasses 57/18/142 by Oakley
$252
Details
Oakley eyeglasses RAFTER - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11334988 |
| MPN | OX8178 |
| GTIN | 888392612854 |
| Model | RAFTER |
| Frame Color | Gray |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 142mm |
| Style | EYEGLASS_FRAME |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |