Feedback Aviator Sunglasses Gloss Black Prizm Polarized OO4079-34 W/case by Oakley
$285
$286
Details
Oakley sunglasses - Frame: Black, Lens: Black, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11341921 |
| MPN | OO4079-34 |
| Model | OO4079-34 |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Black |
| Logo Color | Silver |
| Temple Length | 135 mm |
| Lens Socket Width | 59 mm |
| Bridge Size | 13 mm |
| Department | Women |
| Type | Sunglasses |
| Style | Pilot |
| Theme | Designer |
| Lens Technology | Mirrored Polarized |
| Frame Material | Acetate Metal |
| UV Protection | 100% UV |
| Vertical (including frame) | 48 mm |
You might also like
OO9102-E255 5718137 Oakley Prizm Ruby Black - Frame: Black, Lens: Black
Oakley 0Oo4079 Feedback Pilot Sunglasses - Polished Gold / Prizm Rose Gold - Polished Gold/Prizm Rose Gold Polarized, lens__map: Gold
Oakley Womens Feedback Sunglasses - Rose Gold w / VR50 Brown Gradient - Rose Gold/Vr50 Brown Gradient, lens__map: Brown
Oakley Womens Feedback Sunglasses - Polished Chrome / Prizm Grey Gradient - Polished Chrome/Prizm Grey Gradient, lens__map: Grey
Oakley Womens Feedback Sunglasses - Rose Gold w / Prizm Tngstnpol - Rose Gold/Brown Gradient Polarized, lens__map: Brown