OX8058-0354 Satin Woodgrain The Cut Eyeglasses 54/17/140 by Oakley
$265
Details
Oakley eyeglasses THE CUT - Frame: Woodgrain
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11342376 |
| MPN | THE CUT OX 8058 |
| GTIN | 888392590411 |
| Model | THE CUT |
| Frame Color | Woodgrain |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 140mm |
| Style | EYEGLASS_FRAME |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |